Lokalizacja

Plac na Groblach położony jest w historycznym sercu Krakowa – u podnóża Wzgórza Wawelskiego. 

To miejsce zabytkowych XIX–wiecznych, mieszczańskich kamienic, wśród których mieści się ta z numerem 19, nawiązująca swoją stylistyką do wspaniałych architektonicznych tradycji Krakowa.

Atrakcyjna lokalizacja i magiczna atmosfera czynią Plac na Groblach miejscem wyjątkowym. 

Plac na Groblach od wieków był domem wielu krakowskich osobowości, m.in. Karola Tichy, Ksawerego Pruszczyńskiego, Janiny Garyckiej czy Piotra Skrzyneckiego. 

Lokalizacja ta przyciągała nie tylko swoim newralgicznym położeniem w centrum miasta, ale także przepięknymi widokami na całe zakole Wisły wraz ze Wzgórzem Wawelskim. Również przyszli mieszkańcy apartamentów Placu na Groblach 19 będą mogli z okien podziwiać monumentalną siedzibę pierwszych królów Polski – Zamek Królewski na Wawelu. 

Kilka kroków od budynku znajduje się jedyny zachowany fragment Browaru Królewskiego, a w bezpośrednim sąsiedztwie mieszczą się Bulwary Wiślane, gdzie z dala od ulicznego ruchu można cieszyć się widokiem wspaniałej panoramy miasta. Stąd już tylko krok do Rynku Starego Miasta z jego największymi atrakcjami: SukiennicamiWieżą Ratuszową oraz Bazyliką Mariacką.

Miłośnicy miejskiego gwaru i kolorytu mogą skierować swoje kroki do awangardowej i zawsze tętniącej życiem dzielnicy Kazimierz, gdzie czekają na nich oryginalne kawiarnie, kluby i restauracje; lub też wybrać się na luksusowe zakupy do Pasażu 13 i Galerii Krakowskiej.  

Pasjonaci kultury mogą oddać się jej kontemplacji, w położonym nieopodal Placu na Groblach 19, Teatrze SłowackiegoTeatrze Starym czy gmachu krakowskiej Filharmonii. Natomiast sympatycy sztuki będą mogli odwiedzić położone na drugim brzegu Wisły - Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Plac na Groblach to także miejsce położone w doskonałej lokalizacji dla tych, których do Krakowa przyciągnęły sprawy biznesowe – po drugiej stronie Wisły znajduje się ICE KRAKÓW Congress Centre, a w niedalekiej odległości największe centra biurowe Krakowa. 3 minuty spacerem od kamienicy nr 19 mieści się również jeden z najbardziej prestiżowych hoteli w Krakowie – Sheraton Krakow Hotel, gdzie czekają biznesowe brunche i topowe konferencje.

Plac na Groblach, chociaż położony w samym sercu historycznego Starego Miasta, jest kameralnym zakątkiem miasta, w którym nie sposób spotkać głośnych grup turystów czy wzmożonego ruchu ulicznego.

Zmotoryzowanych mieszkańców Placu na Groblach 19 na pewno ucieszy fakt, że znajduje się on w Miejskiej Strefie B oraz w sąsiedztwie podziemnego, strzeżonego parkingu. Sympatycy dwóch kółek będą natomiast zadowoleni z bliskości ścieżek rowerowych na Bulwarach Wiślanych.